Tématické plavby

Pořádáme tématické plavby po Malši a Vltavě v Českých Budějovicích.

 

 

 

Plavba s prohlídkou Pivovaru Samson

Poplujte s námi do nejstaršího budějického pivovaru Samson!

Už během samotné plavby se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o pivovaru, ale i o historii města. Na místě vás pak čeká 1,5 hodinová prohlídka historické i moderní části pivovaru s odborným výkladem.

Dozvíte se, jak se pivo vyrábí,  nahlédnete do rozsáhlého podzemí pivovaru, navštívíte unikátní humnovou sladovnu a samozřejmě nesmí chybět ani komentovaná ochutnávka piva Samson přímo z tanku!

Vstupenky k zakoupení na cbsystém Plavba s proh. Pivovaru Samson – CBSystem – Vstupenky, předplatné, předprodej

Minimální počet: od 6osob, pouze víkendové časy.

 

Pro vaši další představu uvádíme seznam již uskutečněných tématických plaveb:

 

ČERTOVSKÁ PLAVBA

Kormidla naší lodi se tentokrát neujme kapitán, ale sám Čert! Pokud budou na palubě hodné děti, objeví se i Anděl. Pro děti jsou za básničku / písničku nachystány drobné odměny.

 

 

POHÁDKOVÉ PLAVBY

Plavba po Malši a Vltavě s vyprávěnou pohádkou.

 

 

ADVENTNÍ PLAVBY

Komentovaná plavba vánočně nasvícenými Budějcemi.

40 minut dlouhá plavba začíná naloděním u naší Kavárny VLNNA na slepém rameni řeky Malše. V průběhu plavby uvidíte nejstarší dochované památky – městské hradby včetně hradebních věží a bašt. Proplujete soutokem Malše s Vltavou, pod pěti architektonicky zajímavými mosty a mezi významnými historickými budovami.

 

PLAVBY DO BETLÉMA

Divadelní biblický příběh, který se odehraje na březích řek Vltavy a Malše v centru Českých Budějovic. Hledištěm příběhu bude paluba lodi Sv. Rozálie, která kotví v přístavišti u Kavárny VLNNA. Po nalodění Vás přivítá průvodce příběhem. Během plavby proběhne pět zastavení, kdy se na břehu odehraje část biblického příběhu zinscenovaného Marešovo divadelní agenturou Kultur – Kontakt.

 

 

 

Plavby s prohlídkou Stadionu Dynamo 

Exkluzivně pouze s námi máte možnost nahlédnout do zázemí stadionu a dozvědět se něco o historii klubu SK Dynamo České Budějovice.

Nakouknete do zákulisí stadionu, šaten, tribun, relaxačních zon či jídelny hráčů a VIP.

Prohlídkou vás provedou bývalí hráči SK Dynamo Ivo Táborský nebo Jiří Kladrubský.

 

 

PLAVBA K VODÁRENSKÉ VĚŽI A DO HISTORIE BUDĚJOVICKÉHO VODOVODU

Čeká Vás 1,5h plavba s krátkou procházkou a se zasvěceným výkladem kostýmovaného průvodce Tomáše Hobizala, která Vám umožní nahlédnout minulá i současná tajemství spojená se zásobováním Českých Budějovic vodou, a z hladiny Vltavy a Malše si připomenout proměny obou řek i jejich blízkého okolí.

 

 

PLAVBA S PROHLÍDKOU HVĚZDNÉ OBLOHY

Během plavby se dozvíte zajímavosti o Hvězdárně ČB, řece Malši a Českých Budějovicích. Následuje samotný program Hvězdná obloha v Hvězdárně ČB.

 

 

VÁNOČNÍ POHÁDKOVÉ PLAVBY

Plavba po Malši a Vltavě s vyprávěnou vánoční pohádkou.

Partneři projektu